Dnes je utorok, 19.marec 2019, meniny má: Jozef
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tri krajské školy dostanú vďaka eurofondom špičkové vybavenie a zmodernizované priestory

máj 18, 2018 - 21:34
Tri krajské školy dostanú do dvoch rokov vďaka eurofondom špičkové vybavenie a zmodernizované priestory pre praktické vyučovanie. Viac ako deväť miliónov eur si prerozdelia Spojená škola v Ivanke pri Dunaji, Stredná odborná škola na Farského v Bratislave a Stredná odborná škola na Hliníckej v Bratislave.

Podľa Forman vznikne na pracovisku v Zálesí Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji Centrum odborného vzdelávania a prípravy v oblasti kynológia, chov koní a jazdectvo. Centrum odborného vzdelávania a prípravy v oblasti gastronómie a hotelových služieb, ktoré bude patriť pod Strednú odbornú školu na Farského v Bratislave, vznikne na pracovisku v bratislavskej Dúbravke. Informačné technológie sa študenti budú učiť v Centre odborného vzdelávania a prípravy v oblasti informačných technológií Strednej odbornej školy na Hliníckej v Bratislave. “Centrá odborného vzdelávania a prípravy vytvoria pre odborné vzdelávanie lepšie technické aj priestorové podmienky, ktoré dovolia väčšiemu počtu žiakov absolvovať prax v prostredí porovnateľnom so súkromným sektorom,“ uviedla riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK Barbora Lukáčová.

Vo fáze príprav je aj vznik ďalších dvoch projektov Centier odborného vzdelávania a prípravy z eurofondov, a to na Strednej odbornej škole Polygrafickej na Račianskej ulici v Bratislave a pre oblasť stavebníctva na Strednej odbornej škole na Ivanskej ceste v Bratislave.

Bratislavský samosprávny kraj má v školskom roku 2017/18 vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 54 stredných škôl, z toho 14 gymnázií, 35 stredných odborných škôl, dve konzervatóriá a tri spojené školy.

- - Inzercia - -