Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kráľovné medzi doplnkami: Kabelky, ktoré nikdy nevyjdú z módy!

august 17, 2018 - 11:55
Kabelka je doplnok, bez ktorého sa nezaobíjde zrejme žiadna žena. Je našou spoločníčkou v práci, na párty či spoločenských udalostiach. Pozrite si niekoľko ikonických kabeliek, po ktorých priahne srdce každej milovníčky módy!

Nemusíte byť odborníčkou na to, aby ste ich poznali. Reč je o kabelkách, ktoré sa stali ikonami celého sveta. Ich ceny siahajú do astronomických výšok, no ak si jednu zaostaráte, môžete si byť istá, že vám vydrží na celý život. A navyše, sú tak nadčasovým kúskom, že zrejme nikdy nevyjdú z módy!

Chanel 2.55

Kovový ramienok, čierna farba, diagonálne prešívanie. To musí byť Chanelka! Tento malý doplnok obdlžníkového tvaru navrhla samotná Coco Chanel pred viac ako šesťdesiatimi rokmi a dodnes je symbolom značky. V súčasnosti si môžete tento kúsok zaostarať vo viacerých veľkostiach a farbách. A aj napriek tomu, že je na trhu už niekoľko desiatok rokov, jej cena neklesá. Práve naopak. Zaplatíte za ňu okolo 3000 eur.

chanel.jpg

Foto: 
pinterest

Louis Vuitton, Speedy 30

Značka Louis Vuitton sa preslávila najmä vďaka luxusným cestovným ťaškám. Logické však bolo, že značka začala vyrábať aj kolekcie kabeliek. Jednou z prvých bol práve model Speedy, ktorý nápadne pripomína zmenšenú variantu cestovnej tašky. Je vyrobená z kvalitnej látky savoir faire, ktorý odolá vode aj poškriabaniu. Cena tejto kabelky sa pohybuje od 1000 eur vyššie.

speedy.jpg

Foto: 
pinterest


Hermés, Birkin

Kabelka vytvorená na podnet herečky Jany Birkinovej. Tá k jej vytvoreniu inšpirovala vtedajšieho šéfa značky Jeana-Louisa Dumasa. Dôvodom bolo, že nemala jednu veľkú kabelku, ktorú by si vzala do lietadla - a navyše - aby sa jej páčila. Od roku 1984, kedy bola kabelka uvedená na trh, po nej bažilo množstvo žien. Až natoľko, že sa na tento kúsok pred pár rokmi čakalo kvôli špeciálnemu poradovníku aj niekoľko rokov! Najdrahšie prevedenie tejto kabelky sa predalo za rekordných 162,500 libier.

hermes1.jpg

Foto: 
pinterest

her.jpg

Foto: 
pinterest


Dior, Lady Dior

Túto kabelku preslávila princezná Diana, ktorá sa ňou predviedla počas Cézannovej výstavy v Paríži a francúzskemu módnemu domu dovolila, aby tento kúsok pomenovali po nej. Množstvo žien si ju obľúbilo vďaka jednoduchému tvaru a zaujímavému prešívaniu. V súčanosti sa vyrába vo viacerých farbách a prevedeniach. Cena sa pohybuje od 1000 eur vyššie, v závislosti od prevedenia.

lady.jpg

Foto: 
pinterest

lady1.jpg

Foto: 
pinterest

Fendi Baguette

"Najmladšou" zo všetkých kabeliek je Fendi Baguette. Navrhla ju v deväťdesiatych rokoch Silvia Venturini Fendi. Predaj tejto kabelky rástol závratnou rýchlosťou a naďalej si udržiava status jednej z tých najobľúbenejších. Zaplatíte za ňu od 1500 eur vyššie.

fendi.jpg

Foto: 
pinterest

ff.jpg

Foto: 
pinterest

fendi1.jpg

Foto: 
pinterest

- - Inzercia - -