Dnes je sobota, 19.október 2019, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čitateľka Marika: Radšej ho budem mať iba na chvíľku, ako vôbec

október 02, 2018 - 17:04
S Borisom sme žili v spoločnej domácnosti pätnásť rokov, pričom minimálne posledných päť rokov ako dvaja nepriatelia. Som si istá, že rozvod bol vykúpením pre oboch.

Po veľmi nepeknom ukončení vzťahu som sa presťahovala k otcovi do sto kilometrov vzdialenej dediny. Na starobu už nezvládal riešiť všetky záležitosti okolo údržby domu sám a ja som túto možnosť považovala za nový začiatok. Navyše, vzťahy medzi nami boli až na malé, ale najmä sporadické nezhody, korektný a priateľský.

Keď otca hospitalizovali s boľavým pankreasom do nemocnice, v dome sa pokazilo kúrenie a situáciu bolo potrebné okamžite riešiť. Teploty vonku rapídne klesali a ja som samozrejme nechcela, aby otec pokračoval v domácej liečbe v sparťanských podmienkach.

Kamarátka mi dala kontakt na spolužiaka v výšky Marcela, ktorý údajne zvládne opraviť všetko od trhliny v dreve až po hrdzavú práčku. Zavolala som mu ešte v ten istý deň.

Na naše prvé stretnutie nikdy nezabudnem. Marcel bol statný, urastený chlap, sršala z neho dobrá nálada, vedomosti, humor ... odolať mu bolo ozaj ťažké. On moje city opätoval a tak niekoľkotýždňové flirtovanie prerástlo v nádherné intímne chvíle. Ani ma neprekvapilo, keď mi Marcel oznámil, že je ženatý, hoci s manželkou práve prechádzajú krízou a snažia sa vzťah zachrániť iba kvôli dvom malým deťom. Pre mňa už bolo však neskoro. Láska k nemu ma načisto opantala.

Dnes je tomu päť rokov, čo s Marcelom udržiavame milostný pomer a navyše si skvele rozumieme aj po ľudskej stránke. Naše stretnutia sú ale iba občasné. Nevadí mi to. Ja venujem všetok čas práci, otcovi a starostlivosti o dom. Myšlienky na dieťa som sa vzdala už dávno – hold, mám dávno po štyridsiatke. On sa taktiež venuje časovo nevyspytateľnému zamestnaniu a rodine, pri ktorej sa rozhodol ostať. Nevadí mi to.

I keď naše stretnutia delia niekedy dlhé týždne / mesiace, čas spolu mi všetky pochmúrne myšlienky vynahradí. Dokonca si dovolím tvrdiť, že som skutočne šťastná. Radšej totiž budem mať iba desatinku Marcela, ako o neho prísť úplne.

Čitateľka Marika

- - Inzercia - -