Dnes je streda, 19.február 2020, meniny má: Vlasta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Krásny úsmev vďaka škrupine z vajíčka? ÁNO!

júl 17, 2019 - 14:00
Pri riešení zdravotných ťažkostí sa totiž čoraz viac ľudí spolieha na alternatívnejšie spôsoby liečby. O to viac, ak ide o návštevu zubára. :-)

Určite vás prekvapí sila vaječných škrupiniek, ktoré vo väčšine domácností končia v odpadkovom koši. Málokto však vie, že ich zloženie sa nápadne podobá zloženiu zubov a kostí. Obsahujú až dvadsaťsedem minerálov a veľké množstvo vápnika, preto sú od nepamäti považované za osvedčený spôsob regenerácie chrupu. 

Ako pomôže obyčajná škrupinka?

V prípade, že vás trápia bolesti zubov, respektíve patríte do kategórie ľudí náchylných na tvorbu zubných kazov, vyskúšajte konzumáciu jednej škrupiny organického vajíčka denne. Pripraviť si ju môžete na dva spôsoby, ideálne rozmixovať s čerstvým banánom. Lepšou voľbou je vždy tuhšie ovocie, ktoré škrupinky "nevyženie" na dno pohára.

Môžete vyskúšať aj druhú fintu. Povarte škrupinku z organického vajíčka zhruba 5 minút vo vode. Potom ju zabalenú vo vrecúšku rozdrvte valčekom. Malé čiastočky nasypte do šálky, pokvapkajte citrónom (limetkou) a premiešajte lyžičkou. Ak vám obsah šálky začne peniť, neľakajte sa. Ide o chemickú reakciu potrebnú na správne spracovanie škrupiny telom. Takto si škrupinky naservírujte (uznávame, znie to zvláštne) každý večer, keď organizmus spracuje vápnik najlepšie.

Prečo je vápnik dôležitý?

Najväčší podiel vápnika je v kostiach a v zuboch (uvádza sa, že až 99 %). Jeho nedostatok môže spôsobiť práve veľké problémy so zubami. Dostatočný príjem vápnika ale nepodceňujte ani z iných dôvodov. Je predsa:
  • základným stavebným kameňom kostí a zubov,
  • kontroluje a podporuje srdcovú činnosť,
  • pôsobí preventívne proti osteoporóze,
  • podporuje svalovú funkciu, pôsobí na kĺby,
  • napomáha správnej funkcii nervovej sústavy.

- - Inzercia - -