Dnes je pondelok, 25.máj 2020, meniny má: Urban
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slovenský deň kroja

august 29, 2019 - 20:55
7. september – neoficiálny národný deň kroja. Deň, kedy sa na jednom mieste stretne najviac ľudí v slovenských ľudových krojoch z rôznych regiónov Slovenska. Deň plný tradícií, umenia a krásy krojov, zvyklostí našich miest a obcí a slovenského folklóru.

Slovenský deň kroja predstaví viac ak 100 slovenských obcí a  takmer dve stovky  folklórnych zoskupení vrátane bratislavských súborov. Svoje umenie odprezetnuje Lúčnica, DFS Čečinka, Vajnorský okrášľovací spolok či SĽUK, ktorý v tento deň oslávi svoje 70.výročie.

 Slovenský deň kroja, ktorý sa bude konať 7. septembra v Banskej Bystrici predstaví kroje z rôznych regiónov Slovenska, pripomenie si  pamiatku  prof. Ing. Štefana Nosáľa,  umeleckého vedúceho a choreografa súboru Lúčnica a pri príležitosti životného jubilea 90. rokov si uctí Juraja Kubánka, priekopníka choreografie ľudového tanca na Slovensku. 

Pozdraviť prídu aj Slováci žijúci v zahraničí zo Srbska, Maďarska a Rumunska.

Ak chcete zažiť najväčšiu módnu prehliadku slovenských ľudových krojov, spoznať kroje a umenie z jednotlivých regiónov, vidieť to najlepšie zo slovenského folklóru, pridajte sa k nám a zažite atmosféru Slovenského dňa kroja.

 

- - Inzercia - -