Dnes je pondelok, 13.júl 2020, meniny má: Margita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu získalo 152 študentov Bratislavského kraja

september 12, 2019 - 20:08
Najviac ocenených študentov si tento rok v rámci Bratislavského kraja prišlo do Starej tržnice prevziať cenu z bratislavskej Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázia, a to 24 detí

Z bratislavských krajských škôl získalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu 152 študentov. Najviac ocenených študentov v rámci Bratislavského kraja bolo z bratislavskej Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázia, a to 24. Ceny za tento rok si prevzali v Starej tržnici. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman v tlačovej správe. V celoslovenskom meradle si prebralo ocenenie viac ako tisíc študentov.

"Medzi prvými krajskými školami, ktoré sa do programu zapojili, bola Stredná priemyselná škola strojnícka na Fajnorovom nábreží v Bratislave a Gymnázium v Malackách," uviedla Forman. V tomto ročníku úspešne absolvovali medzinárodný vzdelávací program študenti zo 17 krajských škôl z celkového počtu 24 zapojených škôl. Z malackého Gymnázia program absolvovalo päť študentov, z Obchodnej akadémie na Nevädzovej ulici v Bratislave štyria, zo Strednej priemyselnej školy strojníckej na Fajnorovom nábreží v Bratislave siedmi a z Gymnázia Jána Papánka v Bratislave dvanásti. "Program úspešne zvládli aj deviati študenti Strednej zdravotníckej školy na Záhradníckej v Bratislave, štyria zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnikej K. Adlera v Bratislave, desiati z Gymnázia na Hubeného ulici v Bratislave, siedmi z pezinského Gymnázia, dvaja z Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave, štyria z Hotelovej akadémie na Mikovínoho ulici v Bratislave, piati zo Strednej odbornej školy masmediálnych a informačných štúdií v Bratislave," uviedla Forman. Z modranského Gymnázia K. Štúra sa medzi ocenených študentov zaradilo 12, zo seneckého gymnázia Antona Bernoláka 14, z bratislavského Gymnázia Ladislava Novomestského 11, zo Strednej odbornej školy pedagogickej v Modre 14 a osem zo Základnej školy a Gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským v Bratislave.

Zapojení študenti museli počas minimálne šiestich mesiacov prekonať štyri výzvy. Išlo o rozvíjanie talentu, športovanie, angažovanie sa ako dobrovoľník a o zvládnutie dobrodružnej expedície. Zvolili si aktivity, do ktorých sa zapájali aspoň hodinu denne. Do programu sa mohli zapojiť na bronzovej, striebornej či zlatej úrovni, pričom jednotlivé úrovne sa líšili v dĺžke a náročnosti - od 6 do 18 mesiacov.

Ako uviedla Lucia Forman, podľa prieskumu sa až 94 percent zapojených študentov do tohto programu sa začalo angažovať v dobrovoľníckych aktivitách a 74 percent z nich tento program motivoval k rozvoju talentu. Viac ako polovica potvrdila, že športovala viac ako predtým.

- - Inzercia - -