Dnes je štvrtok, 27.jún 2019, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

LeRa ako tvrdá boxerka

február 19, 2013 - 14:37
Umelkyňa LeRA, celým menom Lenka Salmanová, úspešná muzikálová herečka, spieva vo vlastnej rockovej kapele a najnovšie sa predstaví aj ako tvrdá a nekompromisná boxerka. Komu udrie na nôtu?

Už čoskoro zaspievate na Majstrovstvách sveta v kickboxe. Neskutočné, že si na podujatie takéhoto rangu pozvali zaspievať na prvý pohľad krehkú a jemnú blondínku, ako ste vy. Dlho ste váhali nad touto ponukou?
Myslím, že málokto, kto ma osobne pozná, by ma charakterizoval slovami “jemná” a “krehká.” Organizátori W5 hľadali interpréta, najlepšie ženu, ktorá by sa im hodila do konceptu tvrdého, akčného a bojového športu, a keďže sa v našej krajine len veľmi málo formácii so ženskou líderkou venuje tvrdej muzike, výber asi nebol až taký ťažký. Myslím, že práve kvôli mojej energii, drajvu a štýlu, aký v muzike preferujem, budem spolu s mojou kapelou vhodným spestrením majstrovstiev sveta.
 
Máte s takýmto tvrdým športom aj vy osobné skúsenosti?
Bojové umenie ma vždy fascinovalo a keby som mala v detstve možnosť, určite by som sa nejakému aj venovala. Keďže v meste, kde som vyrastala, tieto možnosti neboli, skúšala som skôr hrať futbal, alebo hokej. Ten som chvíľu hrávala aj v dorasteneckom chlapčenskom mužstve. Doteraz mám k športu veľmi pozitívny vzťah.V novo pripravovanom muzikáli Rómeo a Júlia sa zhostíte úlohy Rómeovej matky. Na javisko sa postavíte so samými zvučnými menami. S kým máte nielen herecký vzťah, ale aj kamarátsky?
V hereckej brandži patrím k tým najmenej konfliktným osobám. Neriešim žiadne žabo-myšie vojny, neintrigujem, nezapájam sa do sporov, nie som ješitná a väčšinou mám prudko dobrú náladu. A také sú aj moje vzťahy s kolegami, ktoré v niektorých prípadoch prerástli do naozajstného kamarátstva. Či už je to Nelka Pocisková, Janko Slezák, Mamba, Mirka Partlová. Za skvelého človeka a kamaráta považujem samozrejme aj Janka Ďurovčíka, ktorému za mnoho vďačím, vážim si ho ako človeka a je súčasťou najdôležitejších okamihov môjho života. Či už ako režisér nádherných diel, ako starejší na mojej svadbe, alebo krstný otec môjho debutového albumu “Tebe a mne.”

Lásku svojho života ste už našli. Manžela Alexa. Ako dlho ste spolu, čo na ňom najviac milujete?
Môj muž je najlepší chlap na svete. Sme spolu viac ako 6 rokov, z toho tri a pol sme manželia. Som vďačná za to, že tie najdôležitejšie veci v mojom živote fungujú absolútne dokonalo. Alex je neuveriteľne šikovný, charizmatický, ambiciózny, vtipný, starostlivý, chápavý, ochotný, férový a inšpiratívny mladý muž a k tomu je ešte aj veľký fešák. Milujem na ňom všetko. Skvelo sa dopĺňame a je nám spolu veľmi veselo.

Viac sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka SLOVENKA, ktoré je v predaji od utorka, 19. februára.

Autor: Zuzana Valovičová, KKR
Foto: Boris Nemeth

- - Inzercia - -