Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Rozhovor s Adrianou Kmotríkovou

január 17, 2011 - 11:36
Rozhovor s moderátorkou plesu iba pár hodín pred jeho slávnostným začiatkom:
Ako sa cítite iba pár hodín pred začiatkom plesu?
Zatiaľ vôbec nie som nervózna. Ale keďže všetci sa ma pýtajú na ples, tak už začínam trošku byť. Ale inak vôbec. No ja si myslím, že už tesne pred začiatkom, keď tam uvidím všelijaké osobnosti, pred ktorými mám rešpekt, tak možnože na mňa príde nejaká tréma. Som zvyknutá každý deň vysielať naživo, nevadí mi moderovať čokoľvek, ale vidieť pred sebou niektorých ľudí ma možnože trošku rozhádže.

Pripravovali ste sa nejako špeciálne?
Špeciálne nie. Akurát mám veľa textu a ešte som si naň nenašla dosť času. Takže dnes budem mať čo robiť, aby som sa ho naučila. Ale inak ako každá žena riešim šaty, topánky, šperky. Ten text si ideme pozrieť teraz a vlastne do večera budem presne vedieť, čo mám kedy a kde hovoriť.

Ponuku moderovania ste dostali ešte v septembri. Zvažovali ste ju?
Hneď som sa veľmi potešila. A keďže som bola na plese už v minulosti ako hosť, tak som vlastne vedela, o čom to je. Je to taká česť pre moderátorku, keď ju oslovia organizátori s tým, aby uvádzala takúto veľkolepú udalosť. Takže nie, neváhala som.

Na čo sa počas plesu tešíte najviac?

Asi najviac sa teším na to, že tam budem mať dosť veľa známych, niekoľko priateľov, o ktorých viem, že tam idú a s ktorými je zábava. Potom sa tiež teším na program, pretože vystúpi Karel Gott, Richard Müller, skupina IMT Smile či Diabolské husle. Naozaj tam bude pestrý program. Moderovanie je pre mňa česť, ale tiež práca, ktorú mám veľmi rada, takže to beriem jedno s druhým. Ale keď tak nad tým uvažujem, tak veľmi sa teším aj na môj nástup na scénu, pretože podľa režiséra Jána Ďurovčíka bude ten úvod naozaj veľkolepý, efektný. Postupne sa totiž bude predo mnou rozsvecovať podlaha a popri tom bude v sále hrať Aleluja.

Zrejme sa ale chystáte aj trošku zabaviť...
No chcela by som sa. Ale v šatách, ktoré budem mať oblečené do polnoci, sa veľmi nezabavím. V nich môžem akurát tak niekde postávať. Ale po polnoci sa budem prezliekať do normálnych spoločenských šiat, ktoré sú hodvábne, pohodlné, krásne. Bez vlečky, bez korzetu, čiže v nich sa už bude dať aj tancovať.

Zlatú róbu vám šila Veronika Hložníková, aj druhá je z jej dielne?

Nie, nie. Iba tú prvú robila Veronika Hložníková. Druhú mi šila jedna firma zo Senca, s ktorou spolupracujem už dlhé roky a šili mi množstvo večerných šiat, kostýmy do práce a naša spolupráca je skôr na takej kamarátskej báze, takže som veľmi spokojná.

V prípade honosných šiat ste nechali ich tvorbu na návrhárke, alebo ste vymýšľali spolu?
Ja som prišla k Veronike s jasnou predstavou. Chcela som zlaté šaty, aj som jej opísala, aké by mali byť, a ona ich následne vytvorila. Takže ja som mala úplne jasnú predstavu.

Nedávno ste priznali úbytok na váhe, bolo to kvôli blížiacemu sa plesu?
To určite nie. Pracovať na svojej postave som začala ešte vo februári roku 2010. Začala som sa striedmejšie a zdravšie stravovať, vďaka čomu som postupne schudla deväť kilogramov. Nebolo to však nárazové chudnutie, ale postupné a, samozrejme, že mi k tomu dopomohlo tiež pravidelné plávanie v bazéne. Inak musím priznať, že čím je ples bližšie, tým viac mám pocit, že som pribrala. Minimálne pol kila určite.

Komu sa zveríte do rúk v prípade účesu a mejkapu?

Účes mi robí Renáta Márová a mejkap Alena Schultzová. Zatiaľ mám takú informáciu, že je najlepšia. Ja som sa s ňou zatiaľ pri spolupráci nestretla, ale som zvedavá. Aj jedna, aj druhá je vo svojom odbore veľká odborníčka, a tak dúfam, že to vyjde.

Budete mať počas večera na sebe luxusné šperky?

Asi nie. Renátka Márová mi kázala kúpiť si do vlasov nejaké zlaté doplnky. Ale použijem niečo aj zo svojich vlastných doplnkov, zlatých vecí. K jedným šatám sú zlaté šperky a k druhým čierne, a tak asi stavím na bižutériu. Teraz už sa dá kúpiť krásna bižutéria. Aj keď rada by som si dala na seba pravé šperky pri tejto príležitosti, no uvidím, ako to v konečnom dôsledku dopadne.

Autor: Red
Foto: Orange

- - Inzercia - -