Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Dvoch mužov obvinili zo série vlámaní

február 10, 2017 - 14:08
Dvoch mužov obvinili bratislavskí policajti v súvislosti so sériou vlámaní, ktoré páchali od konca augusta minulého roka až do polovice januára tohto roka v Bratislave.

Pixabay/ ilustračné foto

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinenie zo zločinu krádeže spáchaného spolupáchateľstvom, v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaného spolupáchateľstvom vzniesol vyšetrovateľ voči 46-ročnému Ladislavovi U. z Bratislavy a 39-ročnému Dušanovi T. z okresu Kysucké Nové mesto.

Muži čelia obvineniu z 21 skutkov, ktorých sa dopustili od 31. augusta do 17. januára v piatom bratislavskom okrese. Za uvedené obdobie poškodili vchodové dvere alebo okná a následne sa vlámali do viacerých objektov, ako napríklad vinotéky, predajne s nábytkom, optiky, predajne autobatérií, veterinárnej ambulancie, predajní potravín či mäsových výrobkov, do knižnice, predajne so športovými potrebami, tanečného štúdia, alebo predajne s bicyklami.

Krádežami spôsobili škodu za približne 21 182 eur, škoda, ktorú spôsobili poškodením v jednotlivých prípadoch, bola vyčíslená na zhruba 17 824 eur, uviedol Szeiff. Po zadržaní a vykonaní potrebných úkonov oboch mužov umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov. 

- - Inzercia - -