Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Čo nosiť toto leto? Poradí vám návrhárka Zarina Šimkovič!

júl 03, 2018 - 14:38
Poznáte pocit, keď vojdete do nákupného centra, túžite si kúpiť niečo, v čom zažiarite a opäť odídete so šortkami a tričkom? Chyba! Obchody nám totiž v súčasnosti ponúkajú široký výber modelov, je iba potrebné vedieť, na čo sa zamerať. O trendoch na toto leto sme sa porozprávali s módnou návrhárkou Zarinou Šimkovič!

Odvaha nám nechýba

,,Myslím si, že slovenské ženy za posledné roky prešli kus cesty čo sa týka obliekania. Sú oveľa odvážnejšie a nehanbia sa obliecť to, čo sa im páči," hovorí módna návrhárka Zarina Šimkovič, ktorá si myslí, že je to spôsobené aj sociálnymi sieťami, kde ženy dnes môžu nájsť množstvo inšpirácií. ,,Je síce pravda, že to niekedy dokážu aj prestreliť, ale celkovo si myslím, že ich vkus je na vysokej úrovni," uvádza

Tohtoročný módny diktát hovorí o tom, že ženám v šatníku by nemali chýbať prúžky, kvety ,či logá. Je potrebné sa naozaj striktne riadiť módnymi trendami? ,,Osobne si to nemyslím. Skôr by sa nimi mali inšpirovať. V poslednej dobe sa dostáva do popredia takzvaný capsule wardrobe, alebo aj kapsulový šatník, ktorý pozostáva z dobre padnúcich základných kúskov. Takéto kúsky sa dajú vždy skombinovať s pár kúskami podľa najnovších módnych trendov a váš šatník nebude každý rok praskať vo švíkoch," radí víťazka projektu Nové tváre módnej scény.

Rafinovanosť ako základ

Leto je pre Zarinu obdobím obdobím dovoleniek a dlhých letných večerov s priateľmi. ,,Práve pre to, by v šatníku žien nemali chýbať šaty z ľahkých materiálov rafinovaných strihov, ako aj jednoducho kombinovateľné kúsky. Takisto sú v obľube plážové kimoná alebo tuniky, či pyžamá, ako ich ja nazývam. Ide o nohavice a top z toho istého materiálu, často z farebne alebo vzorovo výraznej látky. V lete sa týchto vecí netreba báť, aj keď je pravda, že vzor a farebnosť treba vždy prispôsobiť každej žene na mieru. Netreba sa báť odhaliť viac pokožky ako je bežné, no vždy s citom. Menej je vždy viac. Ženy by mali vedieť aké partie sú ich prednosťami, a ktoré naopak treba zahaliť," hovorí.

imgm0794.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Top farby sezóny

Leto nám dáva príležitosť vytiahnuť zo svojho šatníka to, čo sme v ňom počas zimného obdobia ukrývali. Sýte farby a vzory sú naďalej veľmi trendy. ,,V lete môžeme jednoznačne voliť sýtejšie odtiene, ktoré pristanú krásne opálenej pokožke. Túto sezónu sú to jednoznačne oranžová, žltá a časom overená klasika, červená. No takisto môžeme nájsť aj jemné odtiene modrej či ružovej. Tento rok sú v trende výrazne, niekedy až prehnané motívy, hlavne vzory kvetov," uvádza.

imgm0805.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

A čo materiály?

Mnohé z nás si nevedia poradiť ani pri výbere  materiálov, z ktorých by malo oblečenie pozostávať. Čo na to módna návrhárka? ,,Čo sa týka materiálov, na leto sa hodia ľahké látky, ako jemné šifóny, či hodváb, aj keď ten je náročnejší na údržbu. V dnešnej dobe však existuje čoraz viac zmesových, či polyesterových látok, ktoré sú na tele pocitovo na nerozoznanie od tých prírodných. Takéto látky sa jednoducho čistia, čo sa napríklad na dovolenke pri mori môže veľmi hodiť."

imgm0776.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

imgm0783.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Rozkvitnuté nielen leto ale aj doplnky

,,Toto leto akoby ,,rozkvitlo“ nielen čo sa týka oblečenia, ale aj doplnkov. Vzory kvetov nájdeme na kabelkách aj topánkach. Pravidlo, že topánky musia vždy ladiť s kabelkou je dávno zastarané, dnes skôr platí, aby sme tieto doplnky vedeli vkusne zladiť a vytvorili príjemný celok spolu s oblečením. Môžeme si dokonca dovoliť zladiť rozdielne farby, či vzory a v konečnom výsledku to bude vyzerať veľmi štýlovo."

Kolekcia Resort 2018

Najnovšiu kolekciu Zariny Šimkovič sme mohli vidieť aj počas Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, kde zožala od publika úspech. ,,Vo svojej najnovšej kolekcií Resort 2018 som sa takisto riadila trendmi tejto sezóny. Rozhodla som sa využiť výrazný kvetovaný motív, ktorý som doplnila jednoduchšími kúskami sýtej červenej a čiernej. Spolu to vytvára harmonický celok. Kúsky sú navzájom jednoducho kombinovateľné a využiteľné na rôzne príležitosti, či už pobyt na pláži alebo večerný drink na promenáde."

- - Inzercia - -