Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Nevedieť, prečo partnera milujete? Vylúčené!

december 05, 2018 - 18:00
Kdesi som raz čítala, že ak poznáte konkrétne dôvody, pre ktoré svojho partnera milujete, nie je to pravá láska.

To je veľká hlúposť. Aspoň ja si to myslím.

Pre teba ...

V kľude som si totiž sadla k stolu, pri ktorom sme pred pár dňami pili rannú kávu, a spísala si hlavné body, kvôli ktorým si mojím všetkým. A nepochybujem o tom, že medzi čitateľkami sa nájdu ženy, ktoré to pri svojich polovičkách cítia rovnako.

Ja ťa milujem, pretože ...

... v tebe vidím po prvý raz človeka, s ktorým spolu zvládneme aj nemožné. Mám za sebou niekoľko vzťahov a kvantum kritických momentov v nich. Častokrát som sa práve pri ich zvládaní utvrdila v tom, že s daným mužom netvoríme neochromiteľný tandem. Tento pocit pri tebe nemám. Nie je nič, čo by sme nezvládli. Som o tom presvedčená.

... zrazu mám chuť robiť veci, do ktorých som sa musela v minulosti vyslovene nútiť. Robiť ich preto, lebo fungujúci vzťah je predsa aj o kompromisoch. Veď dostávať budem iba vtedy, ak rovnako dávam. S tebou slovo kompromis, aspoň zatiaľ, nepoznám. S tebou je to iba nadšenie z nepoznaného, obrovská motivácia prekročiť hranicu komfortu a vrhnúť sa s tebou na dobrodružstvá, ktoré som si s nikým iným pred tebou nedokázala predstaviť.

... pozerám sa do tvojich očí a vidím v nich lásku. Ozajstnú, nefalšovanú lásku muža, ktorý by mi zniesol modré z neba, ak by to bolo v jeho silách.

... ti verím. Bez pochybností, bez tých hnusných dilem a obáv. Vieš, ako sa vraví: Nič neruinuje vzťah dvoch milujúcich sa ľudí viac, než pochybnosti. A tie pri tebe nemám.

... máš úžasný vzťah so svojou rodinou a kamarátmi. Vždy som tvrdila, že človeka formuje (aj) okolie, v ktorom sa pohybuje. Si skvelým synom, rodičom a úžasným kamarátom. Pomáhaš nezištne, nečakáš nič späť a ku každému človeku sa správaš s úctou. Veľmi mi to imponuje. Chceš vedieť prečo? Možno si to neuvedomuješ, ale stretnúť dnes človeka, ktorý tak veľa obetuje/dáva a nečaká nič späť, je veľmi, ale naozaj veľmi vzácne.

... všetky krásne sny a plány, o ktorých neustále hovoríme, sú vlastne tak reálne. Nie sú to slová do vetra, ale veci, o ktorých nepochybujem, že spolu zažijeme. Máme na ne celý život.

... máš neskutočný vzťah k deťom a nerobíš rozdiely medzi svojím adoptovaným dievčatkom a mojou dcérkou.

... si štedrý a nesebecký. Nie, nehovorím vôbec o finančných daroch. Ale o tvojej dobrote. O tom, ako dáš aj to posledné. Ako ponúkneš vždy najskôr mne. Postaráš sa o mňa, moje pohodlie. Zaujímaš sa o mňa, chceš aby bolo primárne dobre mne. Až potom hľadíš na seba. A to si nesmierne vážim.  Nedávno si sa smial, aká som dojatá, keď si kvôli mne vstal o štvrtej ráno a uvaril mi čaj, pretože som kvôli chrípke neustále kašľala. A ako si o hodinku neskôr hľadal notebook, aby si mi pustil pár videí, pretože som nemohla spať. Ty ani zďaleka netušíš, koľko mužov by sa prevalilo na druhý bok a spalo ďalej. Respektíve v inej izbe.

... máš ohromnú trpezlivosť. Vieš presne, ako sa ku mne správať, keď ma niečo trápi, keď som nahnevaná, smutná alebo naopak možno až prehnane veselá. Rozumieš mi aj bez slov. Stačí ti jediný pohľad. A ten veľakrát napovie viac než tisíc slov.

... so mnou plánuješ budúcnosť a netajíš to. Nenechávaš si zadné dvierka, nehovoríš v neurčitkoch a inotajoch. Je krásne čítať a počúvať z tvojich úst viac či menej odvážne vízie do budúcnosti a vedieť, že hlavnými postavami týchto príbehov sme my.

Vedela by som pokračovať azda donekonečna s menovaním dôvodov, prečo si TO práve TY. Tak ešte predsa len: Si spravodlivý. Skromný. Vzdelaný. Vtipný. Pracovitý. Nikdy sa nesťažuješ a nekritizuješ. Aj keď trpíš, máš bolesti kvôli boľavým kolenám alebo problémy v práci, vždy sa usmievaš. Prezradia ťa iba oči. Vtedy ich zavrieš a ja ti bozkám viečka. Si milujúci a mnohými ľuďmi milovaný. No najviac mnou.

A (nielen) za to všetko ti ďakujem. A tebe, Ivanka, že si vychovala najlepšieho muža pod slnkom. ♥

Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now

Autor: 
YouTube

Danka

- - Inzercia - -