Dnes je sobota, 15.august 2020, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Návrhárka Zarina Šimkovič: Exkluzívna prehliadka je tradíciou ukončenia roka

december 13, 2018 - 11:07
Už 20. decembra si poslednýkrát v tomto roku vychutnáme Exkluzívnu módnu prehliadku plesových šiat Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz. V nádherných priestoroch Galérie Primaciálneho paláca sa predvedie špička domácich návrhárov obohatená o prestížne zahraničné mená. Medzi nimi aj mladá a talentovaná návrhárka ZARINA ŠIMKOVIČ, ktorá sa na túto prehliadku veľmi teší.

Zarina, aj teba uvidíme počas Exkluzívnej prehliadky plesových šiat. Aké máš pred ňou pocity? :-)

Decembrová exkluzívná prehliadka plesových šiat je pre mňa už taká malá tradícia ukončenia roka. Tohtoročná prehliadka je už moja tretia v poradí a vždy je to naozaj príjemný zážitok, možno aj vďaka blížiacim sa Vianociam.

Bude pre teba tento rok prehliadka v niečom výnimočnejšia oproti ostatným?

Tento rok bude prehliadka o to výnimočnejšia, že sa uskutoční v nádherných priestoroch Primaciálneho paláca. Ja osobne si neviem predstaviť krajšie miesto na prezentáciu plesových šiat.

Akú kolekciu si milovníci módy budú môcť vychutnať?

Na túto plesovú sezónu som si pripravila kolekciu šiestich spoločenských šiat v kombinácií základných farieb - bielej, béžovej a čiernej. Opäť som stavila na exkluzívne látky zo zahraničia, vrátane bohato vyšívanej čipky, ktorú som ručne aplikovala na šaty, aby som vytvorila veľmi výraznú a nevšednú štruktúru. No pohrala som sa aj s metalickými materiálmi, ktoré k plesom neodmysliteľne patria. Zvolila som veľmi ženské strihy, lichotiace takmer každej postave. Mojim cieľom bolo predstaviť ženu ako éterickú bytosť, noblesnú a zvodnú, kráľovnú noci.

Ako dlho trvali prípravy?

Na prehliadku sa pripravujem už dlhšie, no myslím, že práve teraz, necelé dva týždne pred, trávim v ateliéri najviac času a dokončujem posledné detaily.

- - Inzercia - -