Dnes je štvrtok, 01.október 2020, meniny má: Arnold
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bra-fitterka Júlia Kasenčáková: "Dnes je už aj sťahujúca bielizeň krásna, ženská a do detailov prepracovaná."

január 09, 2019 - 08:00
V prípade blížiacej sa plesovej sezóny každá z nás sleduje minimálne jeden jasný cieľ – zažiariť. K dokonalému účesu, make-upu a samozrejme šatám patrí i výber skvele padnúcej spodnej bielizne.

Na túto tému sme sa porozprávali s bra-fitterkou Júliou Kasenčákovou. Prezradila nám čosi viac nielen o aktuálnych trendoch, ale i kúskoch, ktoré by sme mali zo svojich šatníkov vyradiť.

Plesová sezóna sa blíži a pri celkovom stylingu je potrebné myslieť na každý detail. Aká je vaša skúsenosť? Dbajú ženy aj na výber správnej spodnej bielizne?

Určite áno. Len si výber bielizne a sťahujúcej bielizne veľakrát nechávajú na poslednú chvíľu. Nie vždy potom majú možnosť presne a rýchlo napasovať ju k šatám. Občas je nutné vyskúšať všetko dohromady, prípadne vziať bielizeň do salónu, niekedy je zas potrebné šaty kvôli bielizni upraviť. Vo všeobecnosti sú Slovenky krásne ženy a majú dobrý vkus, vrátane výberu spodnej bielizne.

Nechávajú si poradiť alebo majú svoju jasnú predstavu?

Majú svoju predstavu, no väčšinou si nechajú poradiť, niektoré to rovno nechajú na mňa. :-)

julia.jpg

Foto: 
Júlia Kasenčáková

Líšia sa ich kritéria podľa veku?

Zrelšie ženy si dávajú samozrejme záležať viac, pretože častejšie riešia jemné zakrývanie nedokonalostí, vrátane kontúrovania postavy. Faktom je, že zvyčajne si môžu dovoliť investovať do kúpy spodnej bielizne viac peňazí.

Aký typ spodnej bielizne odporúčate ženám v kategórii 20 +, 30 +, 40 +, 50 +?

Všetky ženy chcú zažiariť, vyzerať krásne, štýlovo a vkusne. Nerozdeľovala by som to podľa veku, no skôr podľa postavy a veľkosti podprsenky, ktorú často nevedia alebo nenosia správne. Ak sa zameriame konkrétne na plesy, hlavným účelom bielizne je zjemniť mierne nedokonalosti postavy, vytvoriť neviditeľnú vrstvu alebo vytvoriť krásny dekolt v prípade podprsenky. Tu platí pre všetky ženy rovnaké kritérium. Vhodné veľkosti, správne strihy a vhodné odtiene.

fb_img_1537277739821.jpg

Foto: 
Júlia Kasenčáková

Čo považujete Vy, ako odborníčka, naopak za úplne nevhodné?

Úplne nevhodné sú už roky omieľané priesvitné ramienka. Malá podprsenka deformuje dekolt a vytvára tzv. dvojitý prsník, čo môže pokaziť celkový dojem krásnych šiat. Príliš malé veľkosti nohavičiek taktiež vytvoria nepekné zárezy, preto treba upustiť od držania sa určitej veľkosti a vybrať si podľa pocitu a celkového vzhľadu pod šatami.

Aká farba, strih a materiál v tomto smere medzi ženami dominuje? 

Jednoznačne telová farba, pretože sa hodí skoro pod všetko. Pod svetlým oblečením býva takmer neviditeľná. Je najmenším zlom aj v prípade, ak si plánujeme obliecť extravagantnejšie šaty, kde je podprsenku čiastočne vidieť. 

Pod šatami so širokým lodičkovým výstrihom či korzetovými šatami bez ramienok musí byť korzetová - samodržiaca podprsenka. Ak sú šaty s ramienkami, najčastejšie chcú ženy hladké a jemne vystužené modely, nositeľné i v bežnom živote. Materiály pri sťahujúcej bielizni môžu byť rôzne, ale nie bavlnené. Tá by sťahujúci efekt neurobila.

Veľmi vyhľadávané sú bezšvové sťahujúce nohavičky s vyšším pásom. Jemne podržia bruško, zoštíhľujú postavu a zároveň vyzerajú sexi. Dnes už je aj sťahujúca bielizeň krásna, ženská a do detailov prepracovaná.

A na záver, máte jednoznačné odporúčanie pre ženy, ktoré v týchto dňoch zahajujú prípravy na svoj prvý ples?

Určite by som odporúčala nenechať si nákup spodnej bielizne na poslednú chvíľu. Ideálne je vyskúšať si bielizeň spolu so šatami, aby sa dali doupravovať šaty alebo sa stihla doobjednať vhodná farba či veľkosť bielizne. 

A čo chcem zdôrazniť: Veľký pozor na výber šiat - najmä s holým chrbtom! Často sa stáva, že ženy si podľa oka vyberú nádherné šaty s hlbokými výstrihmi, no už nedomyslia, že pod takéto šaty je ponuka podprseniek obzvlášť limitovaná, pri väčších košíčkoch priam nulová. Ženy s väčším poprsím, ktoré potrebujú oporu podprsenky a nemôžu ísť na spoločenskú udalosť bez nej, by sa mali takým šatám vyhnúť.

- - Inzercia - -