Dnes je nedeľa, 09.august 2020, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dilema so šatami na ples vyriešená! No ako upraviť vlasy?

január 12, 2019 - 10:30
Vlasy samozrejme dodajú vášmu plesovému stylingu ten správny šmrnc. Nie nadarmo sa predsa vraví, že sú korunou krásy každej ženy. Zohráva pri ich úprave svoju úlohu aj vek? Aj na to sme sa opýtali odborníkov.

Aký typ účesu na ples odporúčate pre ženu vo veku 20 + , 30 +, 40 + , 50 + , za predpokladu, že má minimálne polodlhé vlasy?

V prípade plesovej módy a účesov nie je vek úplne smerodajný – podstatnejšie je aby sa hodil k danej spoločenskej akcii.  Klasika je drdol, prípadne uhladený styling. Mladšie dámy môžu voliť aj vlny či zapletané účesy.

Akým typom účesu nikdy nešliapneme vedľa?

Záleží od typu tváre a šiat – v každom prípade: francúzsky drdol, nikdy nebude krok vedľa.

Naopak, akým účesom sa radšej vyvarovať?

Rozpustené strapaté účesy pôsobia pri večerných róbach neupravene, naviac prekážajú pri tanci a zvyčajne už o polnoci nedržia tvar.

Ako by mala vyzerať starostlivosť o vlasy dva týždne, týždeň a deň pred očakávanou udalosťou? Existuje, obrazne povedané, S.O.S. riešenie na poslednú chvíľu, ako dodať vlasom lesk a vitalitu?

V zime môže suché teplo z ústredného vykurovania a vonkajšieho studeného vzduchu zbaviť vlasy vlhkosti, takže sú spľasnuté a staticky nabité. Čo je naozaj dôležité, je udržať vlasy posilnené proti poškodeniu UV žiarením a ich vyživovanie počas celého roka. Antioxidanty obsiahnuté v mnohých kvalitných šampónoch a kondicionéroch posilňujú vlasy pred UV žiarením, zatiaľ čo aktívne lipidy pracujú na doplnení stratených lipidov, aby boli vlasy silné a pružné. Zákazníčky si veľmi pochvaľujú 3-Minute Miracle kondicionér z produktov značky Pantene, ktorý má aktívnu nutričnú intenzitu ošetrenia, no zároveň si ponecháva ľahkosť denného kondicionéra.

Aké vlasové doplnky sú povolené? Hodia sa na ples povedzme čelenky, príčesky a podobne?

S vlasovými doplnkami odporúčame ženám narábať skôr opatrne. Ak príčesok, tak prirodzený, ktorý splýva s vlasmi. Korunka či iný doplnok by mal ladiť s celkovou vizážou. Ak má dáma trblietavú róbu, korunka vo vlasoch by už bola rušivá.  

Z ktorej celebrity, či už slovenskej alebo zahraničnej, by sme si - čo sa účesov inšpirácie týka - mohli brať príklad?

Rozhodne sa oplatí pozrieť si tvorbu Sarah Angius, ktorá na sociálnych sieťach s vlasmi skutočne čaruje :-)

https://www.instagram.com/p/BrQHVOPDp4j/

Predchádza finálnemu účesu na plese aj skúška nanečisto alebo dámy väčšinou prichádzajú s jasnou predstavou?

Skúška zväčša nebýva potrebná. No ak chce mať dáma istotu, a ešte s kaderníkom nespolupracovala, určite jej skúšku umožnia.

Prečo by mala žena ponechať úpravu vlasov v tak dôležitý večer do rúk odborníka?

Účes od kaderníka má lepšiu trvácnosť, používajú techniky a stylingové produkty, ktoré odolajú aj tancu.. A v neposlednom rade, dobrý kaderník vie odporučiť a vytvoriť účes, ktorý by sa dáme samej ťažko tvoril.

Riešia podobné starosti i páni?

V menšej miere, ale predsa. V posledných rokoch nastáva trend barberov, ktorý dokážu pánov ostrihať, oholiť aj učesať s úžasným efektom.

V akej cenovej relácii sa zvykne pohybovať úprava vlasov na ples?

Cena účesov sa odvíja predovšetkým od ich náročnosti a lokality kaderníka, povedzme okolo 50€.

bozidara.jpg

Božidara Turzonovová

kocianova.jpg

Michaela Kocianová

lucia_hablovicova.jpg

Lucia Hablovičová

- - Inzercia - -