Dnes je nedeľa, 09.august 2020, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dlaždica Evy Krížikovej na Filmovom chodníku slávy

jún 13, 2014 - 09:36
Štvrtkové popoludnie sa nieslo v znamení umenia. Filmový chodník pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave je bohatší o meno ďalšieho hereckého velikána, herečky Evy Krížikovej.
História Filmového chodníka slávy sa začala písať pred piatimi rokmi a stala sa tradíciou. Za ten čas pred Divadlom P. O. Hviezdoslava odhalili svoje pamätné tabule významné osobnosti slovenského herectva – Ladislav Chudík, Mária Kráľovičová, Jozef Adamovič, Štefan Kvietik. Vo štvrtok 12. júna 2014 k nim pribudlo meno slovenskej herečky Evy Krížikovej. "Som nesmierne poctená a šťastná, že som tu mohla byť a ďakujem organizátorom za to, že aj moje meno bude navždy ležať v srdci mesta pred Divadlom P.O. Hviezdoslava. Mám doma nespočetne veľa ocenení, ale toto je pre mňa mimoriadne cenné. Ak mi sily dovolia, budem sa chodiť na svoju dlaždicu pozerať, sem tam ju aj očistím a vyleštím," so štipkou humoru nám prezradila svoje pocity herečka Eva Krížiková.
 
 
Okrem slávnostného odhalenia pamätnej dlaždice organizátori popriali všetko najlepšie aj hereckým jubilantom - Ladislavovi Chudíkovi a Štefanovi Kvietikovi. Rovnako aj herečka Soňa Valentová, ktorá prišla v sprievode dcéry Kataríny Hasprovej, si odniesla kyticu a gratuláciu k nedávnym narodeninám. Oslávencom, ako aj herečke Eve Krížikovej prišiel zagratulovať aj riaditeľ Slovenského národného divadla Marián Chudovský. V mene organizátorov bol prítomný primátor hlavného mesta SR Milan Ftáčník, riaditeľ BKIS Vladimír Grežo a zakladateľka Filmového chodníka slávy Mária Reháková. "Je to už 5 rokov, odkedy vzišla myšlienka založiť chodník slávy. Teším sa, že sa stalo odhalenie pamätnej dlaždice tradíciou a k hereckým velikánom ako pán Chudík, Kvietik, Adamovič či Kráľovičová pribudlo meno Evy Krížikovej," vyjadrila sa Mária Reháková.
 
 
Infoblok:
Herečka Eva Krížiková účinkovala v mnohých televíznych inscenáciách a vo filmoch už od svojej mladosti. Vynikla ako interpretka komediálnych, ale aj tragických postáv. Z jej rolí môžeme spomenúť napríklad účinkovanie vo filmoch Štvorylka, Červené víno, Čert nespí, Kapitán Dabač, Predčasné leto, Keď jubilant plače, mnohí z vás si určite pamätajú aj na jej postavu Elenky Šťastnej v obľúbenom televíznom seriáli Obchod so šťastím. 
 
Autor: RED
Foto: SITA
 

- - Inzercia - -