Dnes je štvrtok, 01.október 2020, meniny má: Arnold
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kratšia jeseň

október 26, 2014 - 20:29
Nejde o zmenu imidžu ani o nového chlapa. Je to jednoducho povinné! Letom utrápené vlasy treba na jeseň štýlovo ostrihať alebo aspoň podstrihnúť.
U kaderníčky s módnym manuálom
Je hneď niekoľko spôsobov, ako vlasy ostrihať. Napríklad super štýlovo, super prírodne alebo super inovatívne. Módne maniačky by si mali určite nájsť v zozname kontaktov svoju osvedčenú kaderníčku či šikovného kaderníka a dohodnúť si termín. Pýtajte si LOB. Názov tohto účesu vznikol spojením slov long bob (teda dlhý bob). Dĺžka predĺženého bobu je takmer po plecia a mal by byť vzdušný, sexi a , samozrejme, strihovo dokonalý.
 
 
Krátke ako twiggy
Opäť sa nosí krásne a precízne ostrihaný účes, aký nosila ikonická modelka Twiggi. Pri takomto ultrakrátkom zostrihu si však dajte poriadne záležať na výbere kaderníka. Každej žene totiž pristanú krátke vlasy, no máloktorej pristane každý účes.
 
 
Hlavne dlhé
Pravda je, že jeseň síce praje dlhým vlasom, no stanovila im oveľa prísnejšie pravidlá  ako v lete. Od minulej sezóny až do tohto leta sa držal trend akoby ledabolo upravených vejúcich vlasov, občas kde-tu zachytených sponkami alebo s jemnými prirodzenými vlnami. S príchodov jesene však tomuto (akože nedbalému) looku definitívne odzvonilo. Burberry Prorsum, Gucci aj Chloé na svojich prehliadkach predstavili „nové“ plastické vlny, ktoré už nie sú hravé a na pohľad celkom prirodzené, ale precízne upravené, elegantné a uhladené.
 
 
V harmónii s prírodou
Ak ste fanúšikom prírodných produktov a o „vlasových záležitostiach“ sa najradšej radíte s lunárnym kalendárom, začnite si v ňom listovať. Dní vhodných na strihanie a úpravu vlasov každého znamenia je v októbri a novembri dosť. Alebo si po prírodnú radu skočte k starovekým civilizáciám. Prírodu a jej procesy totiž starostlivo sledovali celé stáročia. Podľa Thaičanov napríklad prináša smolu, ak si vlasy striháte v stredu. V ich kultúre je to deň poľnohospodárstva a strihanie kde opakom rastu. Dodnes vás tam v stredu zaručene neostrihajú. Stratenú rovnováhu, prirodzenú vitalitu vašej hrive dodajú ajprírodné šampóny, séra, zábaly a masky.
 
Zdroj: Ivu Varényi
Foto: thinkstock
 

- - Inzercia - -