Dnes je streda, 23.september 2020, meniny má: Zdenka
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Počas chladných dní môžete utužovať rodinné vzťahy

október 20, 2014 - 11:27
Obdobie babieho leta, kedy sa každý snaží tráviť posledné chvíle na slniečku či pri športe, sa pomaly končí. Dni sa skracujú, stmieva sa oveľa skôr a tým je čas, ktorý je možné tráviť s deťmi vonku, oveľa kratší. Čas sa dá vyplniť aj inak, ako ležaním pred televízorom či hraním hier na tabletoch, napríklad spoločnou zábavou. Deti si totiž vážia najviac to najdrahocennejšie, čo im rodičia môžu venovať - svoj čas.
Dovoľte deťom pomáhať
Malé deti bezhranične obdivujú svoju mamu a ocka a chcú sa im vo všetkom vyrovnať. Cez pracovný týždeň im rodičia často nedovolia pomáhať pri varení či upratovaní, keďže ešte nie sú také zručné a čas vynaložený na prácu by sa tým predĺžil. Víkendové popoludnia však skúste vyhradiť na to, aby ste svojmu drobcovi zverili navonok nesmierne dôležitú úlohu ako miesenie cesta, povysávanie svojej izbičky či prestretie nedeľného stola. Nezabudnite na to ísť hravo a dieťa chváliť, nech túto činnosť vníma ako zábavu a má zo seba lepší pocit. 
 
Užitočné spoločenské hry
Namiesto zdĺhavého vymýšľania aktivít si môžete vyplniť popoludnie aj spoločenskými hrami. Tie sú nielen zábavné, ale tiež deti naučia strategickému uvažovaniu, rozhodnosti či logickému mysleniu, prípadne im pomôžu prekonať ostych. Vďaka hre Pictofun si precvičia najmä kreativitu pri vymýšľaní asociácií. „Hráči priraďujú obrázky k rôznym kategóriám podľa vlastnej asociácie. Niekomu môže jablko asociovať jablkový koláč a priradí ho kategórii jedlo a pitie, inému hráčovi naopak porekadlo Jablko nepadá ďaleko od stromu,“ vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik.
 
 
Trpezlivosť obrázky prináša
Puzzle boli pôvodne vytvorené ako vzdelávacia pomôcka zemepisu pre anglické deti. Neskôr sa rozšírili medzi všetky vekové skupiny a stali sa obľúbenými na celom svete. „Skladanie puzzle pomáha logickému mysleniu či schopnosti sústrediť sa na detaily. Je to oveľa zdravší spôsob trávenia voľného času, ktorý spája členov rodiny. Každý jeden kúsok skladačky vytvára celok a rodina si tak pri skladaní vzájomne pomáha,“ dodáva Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik. 
 
Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek spoločnú aktivitu, vaše deti to určite ocenia. 
 
O spoločnosti Piatnik
Spoločnosť Piatnik sa venuje výrobe hracích kariet, spoločenských hier a skladačiek puzzle. Medzi jej najznámejšie produkty patrí celosvetovo obľúbená hra Activity. Vďaka 190-ročným skúsenostiam v oblasti dokáže pri výrobe šikovne spájať tradíciu s modernými technológiami. Spoločnosť využíva pre svoje produkty len tie najkvalitnejšie materiály. S celosvetovou ročnou produkciou 25 miliónov hracích kariet, 1 milión stolových hier a 1 milión skladačiek puzzle ukazuje, že spoločenské hry nestratili nič na svojej príťažlivosti. Prostredníctvom siete exkluzívnych partnerov spoločnosť pôsobí v 60 krajinách sveta. Viac informácií nájdete na www.piatnik.cz.
 
 
Zdroj a foto: red
 

- - Inzercia - -